VIP Transfer

Antalya Havalimanı - Otel Vip Transfer Hizmeti

 1. Nereden
 2. Nereye
 3. Kişi Sayısı
 4. Transfer Tarihi
 5. Saat
 1. Geri Transfer
  (indirim 10%)
 2. Transfer Tarihi
 3. Saat
 4. Para birimi

Kapadokya Turu

Kapadokya; doğanın ve tarihin masalsı bir şekilde birleştiği, dünya üzerinde eşi benzerini bulamayacağınız hayranlık uyandıracak bir bölge. Erciyes, Hasan ve Göllü Dağı’ndan çıkan lavların yüzyıllar boyunca şekillendirmesi sonucunda oluşan peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya, birçok medeniyete de başkent olmuş. Yerli ve yabancı turistlerin “Seyahat edilecek yerler” listesinde olan Kapadokya aynı zamanda Türkiye’nin dünyaya açılmış kapısı niteliğinde

Güzel Atlar Ülkesi

Kutsal Kent’teki Cehennem Kapısı

Kalkolitik Çağ’dan beri devamlı yerleşim alanı olan Kapadokya, 8 köklü medeniyet ve 20’den fazla topluluğa kucak açmış. Tarihi gibi ismi de milattan öncesine dayanan Kapadokya, Persler döneminde "Katpatuka" adı ile anılmaya başlanmış. At yetiştirmeye elverişli bir bölge olması ve halkın bu konuya büyük bir önem vermesi ile ortaya çıkan "Katpatuka" kelimesi “Güzel Atlar Ülkesi” anlamını taşımakta.

Asırlardır içinde büyük bir tarih barındıran Kapadokya hakkında birçok rivayet var. Bunlardan bir tanesi de bölgeyi başkalarına vermek istemeyen Miletli Thales’in, Lidya Kralı'nın Pers istilalarına karşı koyabilmesi için Kızılırmak’ı ikiye bölerek orduyu karşı tarafa geçirmesi. Bunun yanı sıra rivayete göre Thales, tarihteki ilk bilimsel hesaplarını da yine Kapadokya bölgesinde gerçekleştirmiş.

Doğal ve kültürel harikalarının yanı sıra tarihi ile de ünlenen Kapadokya; 1985 yılında Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmeye hak kazanmış.


Kapadokya Turu: Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Bölgenin üstü kadar altında da tarih yatıyor. Her adımında geçmişin izlerini taşıyan Kapadokya’da mağara ve yer altı şehirlerindeki Roma ve Bizans İmparatorluklarına ait yaşamlar, peri bacaları içindeki yüzyıllardır süre gelen mucizevi oluşumlar, vadilerdeki doğa harikaları görmeye değer yerler arasında bulunuyor.


Vadiler

Vadiler

Kapadokya’da yer altı şehirleri gibi kendine has özellikleri bulunan vadilerin de sayısı oldukça fazla. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve sergilediği görsel şölenle öne çıkan vadiler ise Ihlara, Güvercinlik ve Devrent Vadisi.

4. yüzyılda yerleşilmeye başlanmış ve Kapadokya’nın en gözde vadisi olan Ihlara Vadisi 120 metre derinlikteki bir kanyonda hayat buluyor. Dik yamaçları ile tırmanması zor olan Ihlara Vadisi misafirlerine eşsiz bir manzara sunuyor.

Güvercinlik Vadisi’nde yaşayan halk 9. yüzyıldan itibaren üzümlerini güvercin gübresi ile yetiştiriyor. Ayrıca Hristiyanlar, zamanında yuvalardaki güvercin yumurtalarını freski yapımındaki alçılarda güçlendirici olarak kullanmış. Nazara inanıyorsanız ve kötü şansı kovmak istiyorsanız da vadide bulunan nazar ağaçlarında dilek dileyebilirsiniz.


Yer Altı Şehirleri

Yer Altı Şehirleri

Kapadokya’da 200’den fazla yer altı şehri bulunuyor. Saymakla bitmeyecek bu yer altı şehirlerinin arasında en popüler olanlar ise Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Mazı ve Tatlarin Yer Altı Şehirleri. Yüzyıllar boyunca medeniyetlerin yaşam yeri haline gelen yer altı şehirlerinin içinde manastır, günah çıkartma ve vaftiz havuzu, kilise, kiler, havalandırma ve kanalizasyon gibi birçok bölüm bulunuyor. Bazı yer altı şehirlerinin her katı ziyarete açıkken bazılarında sadece belirli bir bölüme kadar izin veriliyor.


Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi

Türkiye’nin sayılı açık hava müzelerinden biri olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Her karesinde tarih yatan müzede Hristiyanlık dönemine ait desenleri, Hz. İsa’nın ve İncil’in hikâyelerinin yer aldığı freskleri inceleyerek geçmişe yolculuk yapabilirsiniz.


Saç Müzesi

Saç Müzesi

Kapadokya’daki bir diğer müze ise Guinness tarafından dünyanın en orijinal müzelerinden biri seçilmiş olan Saç Müzesi. Çömlekçiler çarşısının içinde Galip Bey’in dükkanının içinde bulunan müzede 16.000’den fazla kadın saçı bulunuyor. Fransız olan Galip Bey’in sevgilisi ülkesine dönerken saçından bir tutam keserek duvara asıyor. Dükkâna gelenlerin de kendi saçından keserek duvara asması ile 16.000’i aşan saç tutamı arasından her yıl iki kez çekiliş yapılıyor. Bir haftalık Kapadokya tatili hediye eden Galip Bey’in müzesi haftanın yedi günü 08.00-19.30 saatleri arasında açık. Saç tutamlarının ucunda çekilişe katılmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri yer aldığından dolayı müzede fotoğraf çekmek yasak.

Bu seçeneklerin yanı sıra, dünyanın tek yeraltı seramik müzesi olan Güray Müze; 150 yıllık tarihi konağın müze olarak hizmete açıldığı Kapadokya Sanat Tarihi Müzesi; prehistorik dönemlerden Osmanlı dönemine eserlerin sergilendiği Ürgüp Müzesi’de ziyaret edebileceğiniz özel rotalar arasında.


Balon Turu

Balon Turu

Kapadokya’da gezilecek ve görülecek yerlere zamanınız yetmiyorsa ya da hepsini kuş bakışı seyretmek istiyorsanız balon turuna mutlaka katılmalısınız. Kapadokya ile özdeşleşmiş sıcak hava balonları gün doğumunda havalanıyor ve tüm manzaraya şahitlik edilebilmesi için 310 metre yükseğe çıkıyor. Kapadokya seyahatini unutulmaz kılacak bu deneyim yaklaşık 2 saat sürüyor.


ATV Turu

ATV Turu

ATV turu, balon turunun aksine gün batımında yapılıyor. Toplu olarak çıkılan turda Kılıçlar, Güllüdere, Kızılçukur, Aşk Vadileri ve Çavuşin Kasabası geziliyor. Bölgeyi kuş bakışı değil yakından görmek isteyenlerin tercihi olan ATV turu yaklaşık 2 saat sürüyor.


Antalya Nevşehir arası kaç km ?

Antalya Nevşehir arası mesafe 530 km ve Antalya Nevşehir transfer süresi sadece 7 Saat sürmektedir.

Kapadokya Gezi Turu Transfer Hizmetlerinde Neden Biz

Antalya Kapadokya transferi için CLK VIP TRANSFER ‘i tercih ettiğinizde, benzersiz ve lüks,konforlu size özel CLK VIP Transfer şimdiden iyi yolculuklar dileriz.


Antalya Kapadokya Otelleri Transfer

PAMUKKALE ,KAPADOKYA,ÜRGÜP,GÖREME,SALDA GÖLÜ, VE DİĞER TÜM LOKASYONLAR İÇİN LÜTFEN BİZDEN BİLGİ ALINIZ.