VIP Transfer

Antalya Havalimanı - Otel Vip Transfer Hizmeti

 1. Nereden
 2. Nereye
 3. Kişi Sayısı
 4. Transfer Tarihi
 5. Saat
 1. Geri Transfer
  (indirim 10%)
 2. Transfer Tarihi
 3. Saat
 4. Para birimi

Antalya Gezi Turu

KALEİÇİ

KALEİÇİ Turu

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Kaleiçi, şehrin tarihinin izlerini taşıdığı için oldukça önemli bir bölge. Geçmişi günümüze bağlayan en somut yapılardan olan tarihi evler, sadece mimarileriyle değil o dönemdeki insanların yaşam şekillerini, davranışlarını, gelenek ve göreneklerini yansıttıkları için de büyük önem taşıyor.

Yığma taştan inşa edilen evler, sahiplerinin maddi durumlarına göre farklılık gösterse de ortak özellikleri çok. Hem sokak cephesi hem de sokağı görmeyen bir bahçeleri bulunan bu evlerin üst katında cumba bulunuyor. Zemin katta bahçelere açılan taşlıklar, taşlıklarda ise ağaçtan yapılmış kanepeler bulunuyor. Evlerin zemin katı depo, mutfak gibi alanların bulunduğu yer iken üst katlar yaşam alanı olarak kullanılıyordu.

Kaleiçi’nin dar sokaklarında bulunan birçok ev, aslına uygun olarak restore edilmiş. Günümüzde eğlence mekanlarının, restoranların, hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bir tarihi turizm merkezi konumunda olan Kaleiçi’ne gitmişken Hadrianus Kapısı (Üç Kapılar), Eski Limanı da mutlaka görün.


Side Antik Kenti

Side Antik Kenti Turu

Antalya’nın en önemli antik kentlerinden bir diğeri ise Side Antik Kenti. Antik dönemde Pamfilya’nın liman kentlerinden olan Side’nin geçmişi M.Ö. 8. yüzyıla, Hititlere kadar uzanıyor. 12. yüzyıldan itibaren terk edilmiş kentten günümüze pek çok tarihi kalıntı ulaşmış.

Likyalılar ve Perslerin hakimiyetine giren kent, özgürlük ve bağımsızlığı simgelemek için adına sikke basılmış. O dönemlerde Side halkı, Apollon, Afrodit, Ares ve Athena gibi pek çok tanrıya inanmış. Tarihi tiyatrosu, Apollon Tapınağı, hamamları, agorası, evleri, müzeleri ve kent kapısıyla her yıl yerli ve yabancı pek çok turist ağırlıyor.


Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı turu

Antalya’nın en güzel plajları arasında bulunan Konyaaltı Plajı, 1.5 km uzunluğunda sahil şeridine sahip. Mavi Bayraklı denizi ile Konyaaltı’nda keyifle güneşlenebilir, su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz.


Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı Turu

Alanya ilçesinin en ünlü plajlarından Kleopatra Plajı, 2 km genişliğinde ve Mavi Bayrak Ödüllü plajıyla hayalinizdeki deniz, kum, güneş tatilini gerçekleştiriyor. Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın ismiyle anılmasından ve harika bir deniz ile kumsala sahip olmasından dolayı yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça tercih edilen plajda Kleopatra ve Roma İmparatoru Antonius’un yüzdüğü rivayet ediliyor.


Kemer Plajı

Kemer Plajı Turu

Antalya tatilinizde Kemer Plajı’na gitmemek olmaz. Sabahları denizin ve güneşin tadını çıkarırken akşamları plaj partileriyle eğlenebileceğiniz Kemer’de birbirinden güzel plajlar bulunuyor.


Aspendos Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti

M.Ö. 10. yüzyılda Akalar’ın kurduğu antik kent, Antalya’nın Serik ilçesinin Belkıs Köyü’nde yer alıyor. M.S. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilen 12 bin kişilik amfi tiyatrosuyla ünlü olan kent, yanında bulunan Köprüçay ve üzerinde bulunduğu ticaret yolu nedeniyle önemli bir konuma sahipti. Romalı Zenon tarafından inşa edilen tiyatro, günümüze ulaşabilen sahneler arasında en eski tarihlere dayananlardan biri.

Tiyatrodan sonra görmeniz gereken en önemli kalıntı su kemerleri. Kuzeydeki dağlardan su taşıyan su kemerleri, 1 km’lik uzunluğa sahip


Diğer gezilecek yerler


Kaputaş Plajı

ALANYA - DİMÇAYI

Adrasan Suluada Yat Turu

KEMER YAT TURU

Jeep Safari

Alanya Kalesi & Dim Çayı & Manavgat Şelalesi & Side

KURŞUNLU VE DÜDEN ŞELALELERİ

PERGE ANTİK KENTİ

ANTALYA MÜZESİ

Köprülü Kanyon Rafting Turu

Antalya Dino Parkı

Antalya Aqualand

Antalya Akvaryumu

Antalya Aktur Lunapark

Antalya 5M Migros

Mall of Antalya

Antalya TerraCity

Erasta AVM

Agora AVM

Göynük Kanyonu

Ulupınar

Dalış Turu

Tekne Turu

Aura Club Kemer

Club İnferno Kemer

Klub Kristall Kemer

Club Ceila

Gaga Club Lara

MANAVGAT ŞELALESİ

TELEFERİK

TERMESSOS ANTİK KENTİ